Otwarcie Hospicjum

W sobotę 28.11.2017 r. oficjalnie dokonano otwarcia placówki. Choć budynek o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych gotowy był już w czerwcu, to kilka miesięcy trwało jego wyposażenie w niezbędny sprzęt oraz sfinalizowanie umowy z NFZ. Jak mówiła dziś Anna Glińska ze stowarzyszenia „Victoria” prowadzącego hospicjum, w końcu możemy powiedzieć, że w Kołobrzegu powstało miejsce, w którym mieszkańcy zmagający się z chorobami onkologicznymi znajdą kompleksową pomoc.

Łącznie placówka będzie mogła przyjąć 24 osoby. Do końca roku pojawi się tu kolejnych dziesięciu pacjentów. Koszt budowy to prawie dwa miliony złotych, z czego 850 tysięcy stanowi unijne dofinansowanie. Resztę dołożył samorząd, liczni sponsorzy i mieszkańcy. Dziś nastąpił moment, w którym stowarzyszenie mogło podziękować instytucjom, które przyczyniły się do powstania obiektu. Nagrodą Przyjaciela Hospicjum uhonorowano także Gazetę Kołobrzeską. Dziś wielokrotnie podkreślano, że hospicjum nie powstałoby bez wielkich serc kołobrzeżan, którzy od lat wspierali tę inicjatywę.

Żródło: http://gazetakolobrzeska.pl/artykul/5330-hospicjum_gotowe_na_przyjecie_pacjentow_zdjecia